Menu

نمایش خبر

کتاب «شکار بزرگ شنبه» برگزیده هجدهمین جشنواره کتاب رشد

کتاب «شکار بزرگ شنبه» برگزیده هجدهمین جشنواره کتاب رشد

کتاب «شکار بزرگ شنبه» نوشته شهرام کرمی مدیر فرهنگی هنری منطقه ۵ و رییس فرهنگ‌سرای فردوس، در بخش هنر هجدهمین جشنواره کتاب رشد انتخاب و معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه ۵، در آیین اختتامیه هیجدهمین جشنواره کتاب رشد که روز سه‌‎شنبه ۲۳ دی‌ماه در مدرسه قدیمی دارالفنون و با حضور وزیر آموزش و پرورش و جمعی از نویسندگان برگزار شد، از منتخبان حوزه‌های مختلف کتاب تقدیر به عمل آمد.

 

در این مراسم کتاب «شکار بزرگ شنبه» نوشته شهرام کرمی با تصویرگری مهتاب بخشیان به عنوان اثر برگزیده بخش هنر جشنواره انتخاب و معرفی شد.

 

این نمایشنامه اثری برای گروه سنی کودک و نوجوان است که در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در بخش بین‌الملل به عنوان اثر برگزیده انتخاب و برای اولین بار در سال ۱۳۹۸ توسط نشر سروش منتشر شد.

 

در مقدمه کتاب، شهرام کرمی نمایشنامه را به داوود کیانیان پیشکسوت شناخته شده تئاتر کودک و نوجوان تقدیم کرده است.

 

«شکار بزرگ شنبه» روایتی نمایشی از شخصیت پسرکی به نام شنبه است که برای رسیدن به بزرگ‌ترین شکار دنیا سفری را آغاز می‌کند.

 

بیش از این رمان، «تخت و مورچه» توسط انتشارات سروش در سال 1394 از این نویسنده منتشر شده که با استقبال بسیار زیادای مواجه و کاندید کتاب سال در بخش زمان کودک و نوجوان شده است.

 

آخرین اثر این نویسنده با عنوان «کاش جای این همه استخوان لب‌هایت بر می‌گشت» با مضمون مقاومت، مهرماه سال‌جاری با حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع منتشر شد.

Print
5257 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

دی ان ان