Menu

نمایش خبر

انتخابگر پوسته

روایتی از زندگی حضرت علی (ع) برگرفته از کتاب «حیدر» منتشر می شود

روایتی از زندگی حضرت علی (ع) برگرفته از کتاب «حیدر» منتشر می شود

ویدئو کلیپ «حیدر کرار» با روایتی از زندگی حضرت علی علیه السلام برگرفته از کتاب «حیدر» از سوی فرهنگ‌سرای سرو منتشر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ‌سرای سرو؛ کتاب "حیدر" اثری است در سبک داستانی به قلم "آزاده اسکندری" که یک شیوه ی روایی جدید را برای به تصویر کشیدن زندگی امیرالمومنین علی علیه السلام به کار گرفته است. زندگانی این شخصیت بزرگ جهان اسلام و اسطوره ی معرفت و عدالت، به شکل پراکنده ای و تنها در عرصه های مشخصی توصیف شده است. به عبارتی می توان گفت آنچه به شکل عام از حیات امام علی (ع) در باور مومنین حضور دارد، حکایت هایی غیر پیوسته است که مشخص نیست دقیقا در کدام نقطه از زندگی حضرت، تاثیر خود را بروز داده است.

این کتاب قصه ای است با روایت خطی و مشخص، که از تطبیق میان صدها منبع روایی شیعه و اهل سنت، به دست آمده و به جز این منابع مشخص که با نشانی دقیق به خواننده معرفی شده اند.

"حیدر" به طور ویژه به بازه ی زمانی 9 ساله از زندگی عارفانه و عاشقانه ی امیرالمومنین علی (ع) و حضرت فاطمه (س) می پردازد. داستان از زبان خود امیرالمومنین یا "حیدر" (ع) روایت می شود و به این ترتیب خواننده از دریچه ی نگاه مولای متقیان با حوادث سال های دوم تا یازدهم هجرت آشنا می شود. روزهای پرفراز و نشیبی که از کمی قبل از ازدواج این زوج آسمانی شروع شده و تا بعد از به شهادت رسیدن صدیقه طاهره (س) ادامه می یابد. به این ترتیب می توان گفت "حیدر"، یک اثر داستانی با خط روایی مشخص و شفاف بوده، که رویدادهای قابل توجهی را زندگی حضرت علی (ع) بیان می کند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از برنامه‏‌های فرهنگ‌سرا با شماره 88881879 تماس بگیرند و یا به صفحه اینستاگرامی به نشانیfarhangsara_sarv   مراجعه کنند .

 

مطلب قبلی مدیر خانه موزه شهید مطهری معرفی شد
مطلب بعدی مسایقه پیامکی «پیام‌های نورانی» در روز قدس
Print
719 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

دی ان ان