امام علی علیه السلام : آن كه تقوا پيشه كند، سختى ها از او دورى گزيند. (نهج البلاغه)
حدیث

مرکز آموزش سازمان فرهنگی هنری برگزار می کند
دوره مقدماتی " آشنایی با اصول مفاهیم رسانه" در مناطق 22 گانه شهر تهران

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
دوره مقدماتی  آشنایی با اصول مفاهیم رسانه در مناطق 22 گانه شهر تهران

مرکز آموزش دوره جدید آموزشی "رسانه1 (اصول و مفاهیم، ویژه والدین و معلمان)" را در مراکز آموزشی مناطق 22 گانه سازمان فرهنگی هنری را برگزار می کند.


به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش سازمان سازمان فرهنگی هنری؛از آنجایی که دسترسی به دنیای ارتباطات راحت و آسان شده ضروری است که ابتدا الفبای استفاده صحیح از این تکنولوژی را بدانیم، چرا که استفاده صحیح و کاربردی از رسانه­ها موضوعی است که در سطح جهانی مورد نظر کارشناسان می­باشد. به همین منظور مرکز آموزش سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در راستای فرهنگ­سازی و ارتقاء  آگاهی شهروندان دوره های آموزشی در گروه "مهارت‌های مطالعه و سواد رسانه‌ای" با مدرسان مجرب در این زمینه طراحی و تدوین نموده است از جمله: دوره " آشنایی با اصول مفاهیم رسانه" با هدف آشنایی والدين و معلمان با مبانی و مفهوم اولیه سواد رسانه‌ای در 15 ساعت برگزار می­کند.

رویا فتحی رییس مرکز آموزش بیان کرد: در این دوره فراگیران با اهمیت و ضرورت توجه به كودكان به عنوان مخاطباني خاص در مواجهه با رسانه‌ها و محافظت از آنان‌ در برابر محتواي منفي تولیدات رسانه­ای و تبليغات نادرست آشنا می­شوند، همچنین مؤلفه‌هاي بحث‌انگيز در رسانه‌ها مانند روابط جنسی، خشونت و زبان و موضوع حريم خصوصي مورد بحث و بررسی قرار می­گیرد.  

وی افزود: یکی از جذاب­ترین سرفصل­های این دوره "آشنایی با محتوای برنامه­ها"، "تجزیه و تحلیل و ارزیابی مهارت‌های سواد رسانه‌ای و تلویزیون"، "اینترنت"، "تبلیغات"، "بازی‌های رایانه‌ای"، "ماهواره" و "تلفن همراه" می­باشد.

در پایان این دوره والدین و مربیان قادر خواهند بود که كودكان را در برابر محتواي مضر رسانه‌ها محافظت كنند و به آن‌ها آموزش دهند که چگونه به ‌درستي از رسانه‌ها استفاده كنند، همچنین با كسب مهارت‌هاي سواد رسانه‌اي و تمرين آن‌ها در خصوص رسانه‌هاي مختلف، محتواي مختلف رسانه‌ها را به درستي درك كرده و از آن‌ها در جهت بالندگی خانواده بهره ببرند.

مرکز آموزش سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران آمادگی برگزاری این دوره را برای تمامی مدارس سازمان­ها و دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این دوره می­توانید به سایت http://amoozesh.farhangsara.ir// مراجعه کنید.

>دسته بندی:آخرین اخبار, برگزیده ها, خبر مهم, اخبار فرهنگسراها, خبر بسیار مهم
تعداد بازدید 75 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

بدون نظر