امام علی علیه السلام : آن كه تقوا پيشه كند، سختى ها از او دورى گزيند. (نهج البلاغه)
حدیث

دیدار رییس فرهنگسرای فناوری اطلاعات با تهیه کننده پروژه نرم افزار « واقعیت مجازی کربلا»

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
دیدار رییس فرهنگسرای فناوری اطلاعات با تهیه کننده پروژه نرم افزار « واقعیت مجازی کربلا»

تهیه کننده پروژه  نرم افزار «واقعیت مجازی کربلا، VR karbala   »  در خصوص ساخت قسمت دوم این نرم افزار، با رییس فرهنگسرای فناوری اطلاعات  به دیدار و  گفت و گو نشست.


به گزارش  روابط عمومی فرهنگسرای فناوری اطلاعات، ناظر حسین مهرعلی مدیر پروژه  نرم افزار «واقعیت مجازی کربلا» با دعوت فرهنگسرای فناوری اطلاعات، روز گذشته در این مرکز حضور یافت و  در خصوص ساخت قسمت دوم این نرم افزار  به گفت‌وگو  با روح الله عابدینی یگانه،  رییس فرهنگسرای فناوری اطلاعات نشست .

«واقعیت مجازی کربلا» جدیدترین پروژه‌ای است که با موضوع واقعه کربلا ساخته شده است. برای ساخت این پروژه، ۳۵ نفر از کشورهایی مثل کانادا، آمریکا، استرالیا و ... کار می‌کنند و دفتر مرکزی این پروژه در دانمارک است. در حال حاضر اولین اپیزود این نرم افزار توسط فرهنگسرای فناوری اطلاعات در ویژه برنامه «جلوه سوگ» در میدان امان حسین (ع) در حال اکران است. این اپیزود مربوط به قبل از شهادت حضرت عباس (ع) است که توسط یزیدیان محاصره شده و تا لحظه شهادت ایشان را به تصویر کشیده است.

 شهروندان می توانند با استفاده از عینک های واقعیت مجازی،  واقعه ی عاشورا را با جسم و روح خود احساس  کنند و  در محیط سه‌بعدی حرکت ۳۶۰ درجه داشته باشند و با هر حرکت، نرم‌افزار به محیط این اجازه را می‌دهد که جهت دید کاربر را دنبال کند.

این برنامه مورد توجه بسیاری از شهروندان قرار گرفته است.

این دیدار  به منظور رفع نواقص نرم افزار VR karbala   و طرح پیشنهاد و مساعدت در تولید قسمت دوم این نرم اقزار صورت گرفت.

همچنین در این جلسه توافق اولیه به منظور ایجاد پایگاه و دفتر تولید کنندگان این نرم افزار در ایران به سرانجام رسید و فرهنگسرای فناوری اطلاعات به عنوان دفتر متمرکز فعالیت های اجرایی و  فنی تولید قسمت دوم نرم افزار  ثبت شد.

نرم افزار «واقعیت مجازی کربلا، VR karbala  »  تا اربعین حسینی در ویژه برنامه جلوه سوگ در میدان امام حسین (ع) اکران می شود.

علاقمندان می توانند برای دیدن این برنامه به غرفه نرم افزار «واقعیت مجازی کربلا» مراجعه یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66902138 تماس بگیرند.

>دسته بندی:برگزیده ها, آخرین اخبار, سرای فرهنگ
تعداد بازدید 117 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

بدون نظر