امام علی علیه السلام : آن كه تقوا پيشه كند، سختى ها از او دورى گزيند. (نهج البلاغه)
حدیث

ثبت نام چهارمین دوره مسابقات قرآنی « سراج » در منطقه چهارده

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
ثبت نام چهارمین دوره مسابقات قرآنی « سراج » در منطقه چهارده

چهارمین دوره مسابقات قرآنی « سراج » با حضور استعدادهای جلسات سنتی قرآن کریم همزمان با سایر مناطق تهران در دارالمومنین طهران برگزار می شود .


به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای اخلاق، ملوک سید آبادی مدیر فرهنگی هنری منطقه چهارده و رییس فرهنگسرای اخلاق با اعلام این خبر گفت : مسابقات سراج به منظور ایجاد شور و نشاط در جلسات سنتی قرآن، شناسایی استعداد های قرآنی منطقه، تقویت و توسعه فضای معنوی و قرآنی با فراهم‌سازی رقابتی سالم در سطح محلات منطقه 14 ، تشکیل و به روز رسانی اطلاعات قرآنی استادان و شاگردان ممتاز در جلسات قرآنی، بهره‌گیری از توانمندی‌های استادان قرآنی منطقه به اجرا در می آید .

به گفته سیدآبادی، شرکت کنندگان مسابقات « سراج » در پنج رده سنی 4 تا 6 سال، اول تا سوم ابتدایی، زیر ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال در رشته های قرائت ترتیل، تحقیق و حفظ ویژه خردسالان و کودکان در زمستان سالجاری همزمان با سایر مناطق تهران به اجرا در می آید .
وی در تبیین سر فصل مسابقات گفت : این مسابقات برای گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در رشته‌ قرائت تحقیق ، با محتوای سوره‌های انبیاء و مؤمنون و در رده سنی بالای ۱۸ سال، قرائت تحقیق سوره‌های هود، یوسف و رعد می باشد .

وی افزود : رشته قرائت ترتیل در سه رده سنی و در دو سطح مبتدی و پیشرفته در گروه‌های سنی زیر ۱۲ سال بر پایه سوره حجر، ۱۲ تا ۱۸ سال در سطح مبتدی بر پایه سوره مؤمنون و در سطح پیشرفته، برپایه سوره‌های عنکبوت، روم و لقمان و در گروه سنی بالای ۱۸ سال در سطح مبتدی سوره نساء و انعام و در سطح پیشرفته در ۱۰ جزء دوم قرآن برگزار می شود و مهلت ثبت نام تا 29 دی ماه سالجاری است که علاقمندان می توانند به فرهنگسرای اخلاق و یا خانه قرآن، خانه فرهنگ شکوفه، خانه فرهنگ شهید اندرزگو، خانه فرهنگ ابوذر، خانه فرهنگ فرشته آزادی، خانه فرهنگ زیتون، کتابخانه امام صادق (ع) و کتابخانه ابن سینا مراجعه و ثبت نام نمایند .

رییس فرهنگسرای اخلاق افزود : این دوره از مسابقات برای اولین بار در رشته حفظ در گروه های سنی 4تا 6سال و اول تا سوم دبستان برگزار می شود که محدوده آزمون به ترتیب از 22 سوره آخر قرآن و 28 سوره آخر قرآن خواهد بود .
وی زمان اجرای مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات را جمعه اول بهمن ماه برای برادران و هفتم و هشتم بهمن ماه برای خواهران اعلام کرد که با حضور داوران اعزامی از فرهنگسرای قرآن در محل فرهنگسرای اخلاق برگزار می شود .

سیدآبادی ادامه داد : تمامی متسابقین کودک و خردسال با اهداء جایزه عمومی تشویق می شوند و در هر رشته در گروه سنی و جنسی در مرحله مقدماتی 5 نفر و مجموعا 80نفر برادر و خواهر انتخاب می شوند و روز سه شنبه همزمان با آغاز دهه فجر در فرهنگسرای اخلاق با حضور مسئولان منطقه ای تجلیل خواهند شد .
مدیر فرهنگی هنری منطقه چهارده گفت : مرحله نهایی این مسابقات، با حضور برگزیدگان مرحله مقدماتی مناطق در رشته های پنجگانه در فرهنگسرای قرآن در روزهای 28 و29 بهمن ماه از ساعت 9 الی 16 برگزار می شود و آیین اختتامیه واهدای جوایز نفرات برتر تمامی رشته ها در رده های سنی مختلف اوایل اسفندماه با حضور مسئولان فرهنگی، هنری، مذهبی و شرکت کنندگان در فرهنگسزای بهمن انجام می شود .


فرهنگسرای اخلاق درخیابان پیروزی،خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی، جنب بوستان واقع و شماره تلفن 33355036 آماده پاسخگویی به سوالات علاقمندان به شرکت در این مسابقات از ساعت 8 الی 17 است.

>دسته بندی:آخرین اخبار, مذهبی, مسابقات, خبر مهم, اخبار فرهنگسراها, خبر بسیار مهم
تعداد بازدید 220 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

بدون نظر