امام علی علیه السلام : آن كه تقوا پيشه كند، سختى ها از او دورى گزيند. (نهج البلاغه)
حدیث

مجموعه آثـار مجید حمیدیان
نمایشگاه «نقاشی و مجسمه جاده ابریشم» در نگارخانه سرو

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نمایشگاه «نقاشی و مجسمه جاده ابریشم» در نگارخانه سرو

نمایشگاه «نقاشی و مجسمه جاده ابریشم» مجموعه آثار مجید حمیدیان ، شنبه 25 دی ماه ساعت 16 در نگارخانه سرو به نمایش گذاشته می شود.


به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای سرو؛ در این نمایشگاه تعداد 50 اثر نقاشی و مجسمه های سرامیکی به نمایش گذاشته می شود.
مجید حمیدیان متولد سال 1340 اهل تهران ، بعد از گذراندن دوره دبیرستان، زیر نظر استاد گلزاری کار نقاشی را فرا گرفت و در رشته های طراحی و گرافیک دوره های متعددی را گذراند، سپس به هنرهای نمایش روی آورد و مدرسه تئاتر آناهیتا را نزد مصطفی اسکویی، مهین اسکویی و مهدی فتحی به پایان رسانید. (سیستم استانیسلاوسکی) و در گروه های حرفه ای خانه نمایش به ایفای نقش پرداخت. سپس برای ادامه تحصیل به کشور فرانسه رفت و در دانشگاه هنرهای زیبا شهر لیل (شمال فرانسه) در رشته های نقاشی و مجسمه سازی ادامه تحصیل داد که چندین نمایشگاه در پاریس و شهرهای مختلف فرانسه را در پی داشت. در تمام این سالها از هنرهای نمایش دور نشد، او به ساختن فیلم های کوتاه مستند و تخیلی چون پنجره های گمشده، مرثیه ای برای یک رویا، روایتی دیگر از جنگ، فرشته های در باد ایتگاه آخر، زخم های عشق (فیلم مستندی از استاد قربانعلی سلیمانی) پرداخت که در جشنواره هایی چون IDFA آمستردام، مونتکاتینی ایتالیا، جشنواره سوئیس، فرانسه و ایران به نمایش در آمدند.


وی سالهای متمادی را در دانشگاه ESAAT(LILLE) در نزد استادانی چون ARMSND PEBEVE و GUY LE PERSE که از مجسمه سازان سرشناس شمال فرانسه بودند بکه کار خلق آثار هنری مشغول بود. وی به تازگی کارهای خود را در ایران به نمایش گذاشته و تقویم نمایشگاهی وی به استفاده از تکنیک رنگ و لعاب و هنر انتزاعی مدرن پرمشغله است.


علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند 26 تا 30 دی ماه، ساعت 10 تا 19 به فرهنگسرای سرو به واقع در خیابان ولی عصر(عج)، بعد از پارک ساعی، ساعی یکم مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88881879 تماس بگیرند.

>دسته بندی:آخرین اخبار, موسیقی و تجسمی, موسیقی و تجسمی باکس بزرگ
تعداد بازدید 153 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

بدون نظر