امام علی علیه السلام : آن كه تقوا پيشه كند، سختى ها از او دورى گزيند. (نهج البلاغه)
حدیث

با مشارکت موزه و کتابخانه ملی ملک برگزار می شود/
نمایشگاه نسخ خطی دعای صباح امیرالمومنین(ع) در فرهنگسرای گلستان

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نمایشگاه نسخ خطی دعای صباح امیرالمومنین(ع) در فرهنگسرای گلستان

نمایشگاه نسخ خطی دعای صباح امیرالمومنین(ع) به خط ام السلمه با مشارکت موزه و کتابخانه ملی ملک در نگارخانه فرهنگسرای گلستان برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه هشت و فرهنگسرای گلستان، بیست و پنجم دی‌ماه تا هشتم بهمن ماه نگارخانه فرهنگسرای گلستان از ساعت ۹ تا ۱۸ میزبان برگزاری نمایشگاه نسخ خطی دعای صباح امیرالمومنین(ع) است.

دعای پرفیض و اثرگذار صباح از جمله دعاهای معروف در زمینه علم، حکمت و آداب برای اهل معرفت است. در حقیقت این نسخه از دعای صبح دعا مایه فخر و مباهات بانوان ایران زمین است چرا که نسخ خطی دعای صباح توسط بانوی خوشنویس به نام ام سلمه دختر فتحعلی شاه قاجار و زیبا چهر خانوم گرجی تبار به رشته تحریر درآمده است.

ام سلمه از جمله خوشنویسان معروف و سرایندگان قرن ۱۳ هجری قمری است که از محضر اساتید بزرگ خوشنویسی بسیاری مانند آقا زین العابدین اصفهانی و حاج علی آقا فرزند محمد علی خان نظم الدوله بهره برده است.

علاقمندان می توانند پنجم دی‌ماه تا هشتم بهمن ماه از ساعت ۹ تا ۱۸ به نگارخانه فرهنگسرای گلستان به نشانی نارمک، خیابان گلستان، پایین‌تر از میدان هلال احمر مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۷۷۸۱۳۸۰۲ تماس بگیرند.

>دسته بندی:اخبار فرهنگسراها, موسیقی و تجسمی باکس بزرگ , آخرین اخبار, موسیقی و تجسمی
تعداد بازدید 102 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

بدون نظر