امام علی علیه السلام : آن كه تقوا پيشه كند، سختى ها از او دورى گزيند. (نهج البلاغه)
حدیث

مسابقه کتابخوانی "از تبار ماندگاران " در کتابخانه پرتو

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
مسابقه کتابخوانی از تبار ماندگاران  در کتابخانه پرتو

کتابخانه پندار مسابقه کتابخوانی " از تبار ماندگاران "شرحی برزندگی میرزاتقی خان امیر کبیر را برگزار می کند .


به گزارش روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 22 ،؛ مسابقه کتابخوانی از تبار ماندگاران به زندگی و شهادت میرزا تقی خان امیر کبیر می پردازد. این مسابقه از کتاب امیر کبیر " نوشته عباس رمضانی " استخراج شده است و درقالب مسابقه کتابخوانی برگزار می شود .


“میرزا محمد تقی‌خان فراهانی”مشهور به امیرکبیر، یکی از صدراعظم‌های ایران در زمان ناصرالدین‌شاه قاجار بود. امیرکبیر همسر عزت‌الدوله، خواهر ناصرالدین‌شاه قاجار، پدر تاج‌الملوک همسر مظفرالدین‌شاه قاجار و پدربزرگ محمدعلی‌شاه، ششمین پادشاه از دودمان قاجار بود.


اصلاحات امیرکبیر اندکی پس از رسیدن وی به صدارت آغاز گشت و تا پایان صدارت کوتاه او دنبال شد. مدت صدارت امیرکبیر ۳۹ ماه (سه سال و سه ماه) بود. وی بنیان‌گذار دارُالفُنون بود که برای آموزش دانش و فناوری‌های نو به فرمان او در تهران پایه‌گذاری شد. هم‌چنین انتشار روزنامهٔ وقایع اتفاقیه از جمله کارهای وی به‌شمار می‌آید. امیرکبیر پس از این که با دسیسهٔ اطرافیان شاه از جایگاه خود برکنار و به کاشان تبعید شد، در حمام فین به دستور ناصرالدین‌شاه و توسط حاجب‌الدوله به قتل رسید. پیکر وی در شهر کربلا به خاک سپرده شده ‌است.


این برنامه 20 دیماه در کتابخانه پرتوبرگزار می شود . علاقه مندان جهت شرکت دراین برنامه می توانندبه شهرک راه آهن ، بلوار گلها ، بالاتر از میدان اتریش ، روبروی مدرسه افرینش ، بوستان نسترن ، و تلفن 44763299پاسخگوی علاقمندان می باشد .

>دسته بندی:آخرین اخبار, شعر و ادبیات, مسابقات
تعداد بازدید 173 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

بدون نظر