امام علی علیه السلام : آن كه تقوا پيشه كند، سختى ها از او دورى گزيند. (نهج البلاغه)
حدیث

تور بازدید از باغ موزه وزیری از سوی فرهنگسرای امام (ره)

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
تور بازدید از باغ موزه وزیری از سوی فرهنگسرای امام (ره)

کانون گردشگری فرهنگسرای امام (ره) تور بازدید از باغ موزه وزیری لواسان را پنج شنبه25 آذر ساعت 10 برگزار می‌کند.


به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای امام(ره) ، باغ موزه وزیری نامی نه چندان آشنا در تاریخ موزه های تهران هست. موزه ای که با خلاقیت استاد ناصر هوشمند وزیری در سال 84 با هزینه شخصی، در فهرست موزه های تهران ثبت شده است.


در این موزه وسایل دورریختنی و غیرقابل استفاده، با دستان هنرمند و ذهن خلاق استاد وزیری به مجموعه ای جالب، برای بازدید تبدیل شده اند. این موزه در زمینی به مساحت 1000 متر مربع با یک ساختمان دوبلکس، فعالیت خود را در سال 1384 در لواسان شروع نمود و توسط دکتر ناصر هوشمند وزیری که از مجسمه سازان طراز اول ایران می باشد، اداره می شود. کلیه هزینه ها و ایده ها و خلاقیتی که در آن بکار رفته توسط نامبرده اعمال گردیده و اولین غار موزه خصوصی ایران است.


در مدت 6 سال فعالیت، دالان هایی در دل کوه حفاری و جهت به نمایش گذاشتن آثار ایشان و ارائه به هنر دوستان آماده گردیده است که هنوز در حال توسعه و تکمیل می باشد. هر کدام از آثار وی بیانگر داستانهای شاهنامه فردوسی و فولکلور ایران و فرهنگ اصیل ایرانی است و شامل بخشهای نمایشگاهی، بخش کارگاهی، صنایع دستی، آموزشی، نگارخانه و سالن اجتماعات می باشد. از ویژگی های مثبت این موزه این است که مراجعه کنندگان آزادانه و به راحتی می توانند در باغ گردش و عکاسی کنند و دانشجویان رشته هنر نیز می توانند مستقیم با خالق این آثار در ارتباط باشند، ایده گرفته و یا در این مکان کار ورزی نمایند.


استاد وزیری در تمام مدت بازدید در موزه مشغول فعالیت هستند و با روی گشاده و خندان به پرسش های علاقمندان پاسخ می دهند و سعی وافری در نشر فرهنگ و هنر اصیلی ایرانی دارند.


علاقه‌مندان جهت اطلاعت بیشتر با شماره تلفن 26100780 تماس بگیرند .

>دسته بندی:تهران گردی, آخرین اخبار
تعداد بازدید 107 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

بدون نظر