امام علی علیه السلام : آن كه تقوا پيشه كند، سختى ها از او دورى گزيند. (نهج البلاغه)
حدیث

آشنایی دانش‌آموزان با کتابخانه و موزه ملی ملک «در بوستان کتاب» حصارک

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
آشنایی دانش‌آموزان با کتابخانه و موزه ملی ملک «در بوستان کتاب» حصارک

کتابخانه شهدای حصارک با برگزاری تور گردشگری علمی و فرهنگی «در بوستان کتاب» به مقصد کتابخانه و موزه ملی ملک، دانش‌آموزان مجتمع آموزشی طلوع سبز را با مراکز فرهنگی پایتخت آشنا می‌کند.

 

 


به گزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه 5، تور گردشگری در مسیر کتاب دوشنبه 15 آذرماه ساعت 8 با هدف توسعه گردشگری داخلی و آشنایی نوجوانان با فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

 

بازدید دانش‌آموزان،آشنایی با بخش‌های مختلف کتابخانه و موزه ملی ملک و برگزاری مسابقه از بخش‌های این تور گردشگری فرهنگی است که برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

 

کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی - خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ نسخه‌های نفیس خطی در کشور است که حاج حسین آقا ملک، بازرگان فرهیخته، 77 سال پیش بر آستان قدس رضوی وقف کرده است. این گنجینه اکنون در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» قرار دارد و به دوست‌داران فرهنگ و هنر ایرانی - اسلامی خدمات گوناگون فرهنگی می‌رساند.

 

علاقه‌مندان برای حضور در برنامه‌های کتابخانه شهدای حصارک می‌توانند به این مرکز واقع در جنت‌آباد شمالی، بلوار سیمون بولیوار، نبش ایرانشهر شمالی مراجعه کنند و یا با شماره 44832747 تماس بگیرند.

>دسته بندی:آخرین اخبار, تهران گردی, خبر مهم, اخبار فرهنگسراها
تعداد بازدید 180 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

بدون نظر