Menu

نمایش خبر

نمایشگاه مجازی عکس تاریخی «روایت مردم»

نمایشگاه مجازی عکس تاریخی «روایت مردم»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، نمایشگاه مجازی عکس تاریخی «روایت مردم» از روز شنبه ۸ آذرماه ۱۳۹۹ در صفحه اینستاگرام موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود. این نمایشگاه مجموعه‌ای از عکس‌های آنتوان سوریوگین از عکاسان برجسته دوره قاجار است. در این نمایشگاه ۱۶ قطعه عکس از تصاویر مردم دوره قاجار بین سال‌های ۱۲۵۹ تا ۱۲۷۹ هجری شمسی به نمایش گذاشته خواهد شد.

آنتوان سوریوگین (زاده ۱۲۳۰، درگذشته ۱۳۱۲ هجری شمسی) یک عکاس روسی-گرجی-ارمنی حاضر در ایران عصر قاجار و پهلوی بود. آنتوان سوریوگین با پنج دهه فعالیت حرفه‌ای عکاسی، یکی از مهم‌ترین شاهدان زندگی ایرانیان از دوران ناصرالدین‌شاه تا سلطنت رضاشاه است. او برای کامل کردن مجموعه عکس‌های خود تمامی ایران را زیر پا گذاشت و از سوژه‌های گوناگون بهترین تصاویر را تهیه کرد. مردم، مناظر، بناهای تاریخی، آداب و رسوم، مشاغل و حرفه‌ها، اشیاء و سرانجام تمام زوایای زندگی ایرانیان سوژه عکاسی او بودند.

نمایشگاه مجازی عکس تاریخی «روایت مردم» تا تاریخ ۲۳ آذرماه ۱۳۹۹ به صورت روزانه یک قطعه عکس در صفحه اینستاگرام موزه عکسخانه شهر بارگذاری خواهد شد.

علاقه‌مندان برای بازدید از عکس‌های نمایشگاه می‌توانند به صفحه اینستاگرام موزه عکسخانه شهر به نشانی akskhaneh_shahr مراجعه کنند.

Print
277 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

دی ان ان