Menu

نمایش خبر

انتخابگر پوسته

رونمایی از کتاب «"ما" در جنگ "مادر" صلح» و «رد پای نی نی نو»
/ دسته ها: شعر و ادبیات

در فرهنگسرای خانواده برگزار می شود؛

رونمایی از کتاب «"ما" در جنگ "مادر" صلح» و «رد پای نی نی نو»

به گزارش روابط عمومی فرهنگ‌سرای خانواده؛ در این برنامه زیبا برجی فلاح(نویسنده)،  مهدی جمالی(کارشناس مجری)، شیوا مقدم(رییس فرهنگ‌سرای خانواده)، میلاد رمضانی ورجاوند، شادی کارآیین و هلیا نصرالهی (نمایشنامه خوان) حضور دارند.

نمایشنامه «رد پای نی نی نو» برگزیده ششمین جشنواره تئاتر شهر با موضوع کودک و خانواده است و بیشتر دغدغه های کودک شهرنشین را بیان می کند؛ درست است که نمایش با محوریت اصلی فرزند دوم پیش می رود اما در روند داستان به موضوعات بسیاری چون روابط بین اعضا خانواده، استفاده ازفضای مجازی، غذا خوردن کودک، آداب معاشرت و.... نیز اشاره می‌شود و نمایشنامه  «"ما" در جنگ ، "مادر" صلح » در واقع یک نمایشنامه ضد جنگ با رویکرد صلح است و بیشتر به دغدغه کودک برای رسیدن به صلح با خود اشاره دارد هدف و پیام نمایشنامه این می باشد که صلح از درون انسان، خانه و خانواده شکل می گیرد و تا زمانی‌که انسان ها با محیط اطراف خود به صلح نرسند هیچ جنگی خاتمه نمی یابد.

زیبا برجی فلاح(نویسنده کتاب) هدف خود را در نگارش این متون اینگونه بیان می کند: هدفم نوشتن دغدغه های کودک آپارتمان نشین و امروزی است و به نظر باید از موضوعاتی بدیهی تر از مشکلات و دغدغه های کودکان و نوجوانان نوشت و آن ها را بیان کرد، موضوعاتی چون خانواده، جامعه و کنش ها و واکنش هایی که کودک در جهان بزرگتر با آنها روبه رو می شود.

این کتاب در برگیرنده دو نمایشنامه با محوریت کودک و خانواده است و در زمستان 1399 با 82 صفحه توسط انتشارات اوستای پارسیان به چاپ رسید.

زیبا برجی فلاح متولد سال ۱۳۶۷ نویسنده، شاعر و کارگردان حوزه تاتر کودک و نوجوان، مربی تئاتر و مدرس در حوزه نمایش خلاق است و از جمله فعالیت های وی می توان به مربیگری نمایش خلاق و قصه گویی برای کودکان و خردسالان، صداپیشگی و عروسک گردانی تئاتر و تلویزیون اشاره کرد ، کارگردانی نمایش «ردپای نی نی نو» که برنده 5 جایزه از ششمین جشنواره تئاتر شهر تهران شد و نویسندگی نمایشنامه هایی چون سفر به شهر قصه ها، خانه جادوگر، هدیه اسرارآمیز، عینک سحرآمیز و ... را در کارنامه هنری خود دارد.   

علاقه‌مندان برای حضور در برنامه یاد شده می توانند (با رعایت پروتکل‌های بهداشتی) به خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی(یوسف آباد)، خیابان بیست و یکم، بوستان شفق مراجعه کنند و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۷۰۶۸۶۹ تماس بگیرند.

مطلب قبلی اولین جشنواره داستان کوتاه «قصه خانواده من» تمدید شد
مطلب بعدی جشنواره دستاورد های کانونی فرهنگسرای ابن سینا گشایش یافت
Print
481 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

دی ان ان